Aktuálna pomoc

 

VÝZVA NA POMOC PRE RODINU S 3 DEŤMI, KTORÁ PRIŠLA O STRECHU NAD HLAVOU:

“Dobrý deň. Sme mlada rodinka s tromi malými deťmi, ktorá prišla o strechu nad hlavou nie svojou vinou. Prosíme všetkých dobrých ľudí o pomoc. Do marca sa musíme vysťahovať. Hľadáme domček aj starší do prenájmu s možnosťou odkúpenia na mesačné splátky. Nemáme nikoho kto by nám pomohol. Ďakujeme veľmi pekne každému ”

 

VÝZVA NA POMOC NA REHABILITAČNÝ POBYT PRE CHORÉHO PEŤKA :

Naše občianske združenie PODAJ MI RUKU-NITRA podporilo Peťka P.,sumou 500eur, nakoľko rehabilitačný pobyt v Piešťanoch stojí 3075 eur, rozhodli sme sa pomôcť matke Andrejke ešte verejnou zbierkou . Ak by ste chceli Peťkovi pomôcť finančne môžete mu peniažky zaslať na jeho účet číslo účtu
IBAN:    SK19 0200 0000 0028 5439 1251 VÚB,
prípadne na náš organizačný účet SK 9509 0000 0000 5059 5786 27 /do zátvorky Peťko/

Príbeh Peťka:
Peťko sa narodil bez ľavej bránice. Keďže bránica je hlavný dýchací sval a oddeľuje hrudník od brušných orgánov, Peťkovi sa všetky orgány z bruška zosunuli ešte počas tehotenstva do hrudníka a tým utlačili pľúca, ktoré sa nemali kam vyvíjať. Nedávali nám žiadnu šancu, že by to mohol prežiť. Po pôrode boli jeho základné životné funkcie zabezpečované prístrojmi. Prvé tri mesiace bol Peťko v umelom spánku, vo veľmi vážnom stave. Najväčší problém bolo dýchanie, za Peťka stále dýchali prístroje. Do jedného roka života mal za sebou desať operácií. Veľká vďaka patrí veľkému tímu lekárov, ktorí nám ho zachránili. Peťko má tracheostómiu – v noci sa napája na domácu pľúcnu ventiláciu, má zavedenú výživovú hadičku do bruška. Síce má Peťko tri roky, no veľmi zaostáva v pohybe. Peťko sa vie otočiť na bok, chvíľku sa udrží v sede, no sám sa posadiť nevie. Mentálne je v poriadku, všetkému rozumie. Nedávno začal hovoriť ,,mama”, z čoho sa veľmi teším. Chodíme na rehabilitácie do Olomouca, na rehabilitačné pobyty do Adeli centra v Piešťanoch. Tieto rehabilitácie mu veľmi pomáhajú, no sú pre nás veľmi finančne náročné. Jeden rehabilitačný pobyt stojí 3 078 eur bez ubytovania. Peťko má veľkú šancu, že sa jedného dňa postaví na nôžky. No v našom prípade to ide veľmi pomaly. Takmer rok na áre a ťažký stav sa podpísali pod jeho zaostávaním v pohybe. Peťko potrebuje pravidelné intenzívne rehabilitácie, ktoré bez vašej pomoci nebude môcť i naďalej navštevovať. Veľmi pekne ďakujeme všetkým za pomoc.
(bližšie informácie na tel.č. 0911 621 968 alebo FB správe)

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s